Stępień: Chciałbym się bardziej rozwinąć

0
311

W poprzednim sezonie niejednokrotnie pokazałeś się z dobrej strony. Chociażby po meczu w Rawiczu czy zawodach par w Pile kibice byli Tobą zachwyceni. Czujesz ekscytacje w związku ze zbliżającym się sezonem?

Czuję ekscytację szczególnie, że trochę czasu straciłem podczas sezonu przez złamany obojczyk, ale myślę, że tylko nabrałem siły poprzez tą kontuzję.

Jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu? Trenujesz z drużyną i indywidualnie?

Moje przygotowania składają się z siłowni oraz biegania, a w wolnych jeżdżę na crossie. Z drużyną trudno o trenowanie, bo każdy praktycznie jest z innego krańca świata. Będziemy jednak mieli zgrupowanie przed sezonem, wiec myślę, że trochę razem potrenujemy i stworzymy dobrą atmosferę w drużynie.

Masz jakieś cele, które chciałbyś osiągnąć w tym roku jako żużlowiec?

Na pewno chciałbym się bardziej rozwinąć technicznie jak i również sprzętowo, żeby móc zdobywać jak najwięcej punktów podczas meczów ligowych.

Liczysz na to, że zostaniesz objawieniem sezonu w Krajowej Lidze Żużlowej?

Mam taką nadzieję i zrobię wszystko, żeby tak było. Czas jednak zweryfikuje wszystko.

Myślałeś już może o startach w wyższych klasach rozgrywkowych czy na razie skupiasz się tylko i wyłącznie na jeździe dla Kolejarza?

Jeszcze nad tym nie myślałem. Na razie chce się rozjeździć w niższej klasie rozgrywkowej, bo było już wiele takich przypadków, że utalentowani zawodnicy za szybko szli wyżej i znikali.

W klubie wprost mówią, że nie myślicie o awansie w tym roku. Czy w związku z tym liczysz na większą liczbę startów w meczach ligowych?

W tamtym roku w sumie nie mogłem narzekać na brak startów w lidze, ponieważ do kontuzji jeździłem w każdym meczu. Czasem nawet więcej niż 3 razy i myślę, że w tym roku objadę pełny sezon z jak największą ilością odjechanych biegów.

Czy jest w drużynie osoba, którą będziesz podpatrywał, aby osiągać lepsze wyniki? Z kim w zespole się najlepiej dogadujesz?

Na pewno jedną z takich osób jest Robert Chmiel, ponieważ myślę, że dobrze się dogadujemy i w poprzednim sezonie dał mi dużo pomocnych rad. Mam więc nadzieję, że tak zostanie.

Autor: Norbert Obwiosło

Źródło: po-bandzie.com.pl

Komentarze

komentarzy