Jak ju¿ wcze¶niej informowali¶my Juha Hautamäki zosta³ Indywidualnym Mistrzem Finlandii. Sympatyczny ¿u¿lowiec opowiada o finale mistrzostw swojego kraju.

Tor w Haapajärvi by³ bardzo dobry. Na szczê¶cie deszcz przesta³ kropiæ i mo¿na by³o rozegraæ zawody. Zawody sta³y na poziomie fina³u. Dwóch zawodników, którzy zdobyli najwiêcej punktów w rundzie zasadniczej awansowa³o automatycznie do fina³u A – opowiada portalowi SportoweFakty.pl Mistrz Finlandii, Juha Hautamäki.

W siódmym wy¶cigu mia³a miejsce ciekawa walka na torze. ¦ciga³em siê wtedy z Kajem Laukkanenem, który wygra³ start. Na szczê¶cie jazda przy bandzie siê op³aci³a i uda³o mi siê go wyprzedziæ – cieszy siê Hautamäki, który mia³ te¿ przykre chwile podczas fina³u – W dziewi±tym biegu dopad³ mnie pech. Zanotowa³em defekt motocykla na prowadzeniu. Na szczê¶cie wygra³em ostatni bieg rundy zasadniczej i dosta³em siê automatycznie do fina³u A – relacjonuje ¿u¿lowiec startuj±cy w Polsce w Kolejarzu Opole.

W zawodach nieoczekiwanie br±zowy medal zdoby³ Ari Pekka Mustonen. Ten m³ody ¿u¿lowiec z Varkaus móg³ nawet zdobyæ z³oto, gdy¿ wygra³ start w finale. Bardziej do¶wiadczeni rywale go jednak wyprzedzili – Appe Mustonen jecha³ z toru A, natomiast ja startowa³em z toru B. Appe mia³ lepszy moment startowy ni¿ ja, jednak po pierwszym ³uku uda³o mi siê go wyprzedziæ. Na kolejnym okr±¿eniu min±³ go jeszcze Kaj Laukkanen – relacjonuje Mistrz Finlandii, który bardzo cieszy siê ze zwyciêstwa – Czujê siê znakomicie z tym, ¿e jestem Mistrzem Finlandii. Wszystko od samego pocz±tku do fina³u A mi wychodzi³o, oczywi¶cie oprócz tego nieszczêsnego defektu w dziewi±tym wy¶cigu – cieszy siê ¿u¿lowiec, który z³oto zdoby³ dla zespo³u Kotkat Seinäjoki.

Poni¿ej przypominamy wyniki Mistrzostw Finlandii
1. Juha Hautamäki SeMK 25
2. Kaj Laukkanen SeMK 20
3. Ari-Pekka Mustonen VRT 16
4. Tomi Reima HMK 13
5. Tero Aarnio KMMK 11
6. Timo Lahti KMMK 10
7. Rene Lehtinen SeMK 9
8. Niko Siltaniemi HjMK 8
9. Teemu Lahti KMMK 7
10. Kalle Katajisto VRT 6
11. Aleksey Poptsov Rosja 5
12. Markku Autio KuMaMo 4
13. Joni Keskinen SeMK 3
14. Juha Mäkelä E-PMMK 2
15. Aarni Heikkilä FMS 1
16. Petteri Koivunen SeMK 0

¼ród³o: www.sportowefakty.pl

Komentarze

komentarzy