FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Finał DMEJ w Opolu
Autor Wiadomość
kręcina 
zdzichu

Wysłany: 2013-07-06, 19:37   Finał DMEJ w Opolu

Ok to kilka przemyśleń a propos sobotniej imprezy.
- Fajnie, że była bardzo zrożnicowana publiczność, od Czechów aż po mieszkańców pobliskich miast żużlowych. Szkoda, że ktoś znów nie pomyślał o cenie biletów. Pal licho, że mamy najdroższe bilety w 2 lidze, ale na prawde 23 zł za taki turniej to spora przesada!!! Dla porównania bilety na pierwszy finał SEC w Gdańsku można dostać już od... 25 zł - w obsadzie Gollob, Emil, Tai itd.

- Komu i jakie przysługi oddaje pani "spiker" żeby mieć tą posadkę????!!!! Kurde to na prawde w Opolu nie ma ludzi posługujących się choć minimalnie poprawną angielszczyzną? Rozumiem tremę (choć to nie pierwsze zawody tej pani), ale błedy w stylu "Kenni Nissen is warning" czy "fourth place go to Jukraina" to popełniają dzieci w podstawówce. O znajomości nazwisk żużlowców nie wspominając. Nie wypada by tak doświadczony w organizacji imprez międzynarodowych klub po raz kolejny musiał się wstydzić, za panią od angielskiego, która angielskiego to owszem nie znam.

- Tak twardy tor zabija imprezy w Opolu. Przeżyliśmy to z Piłą ostatnio i dostaliśmy powtórkę dziś.

- Anders Thomsen lub Rasmus Jensen powinni wyjechać z Opola z gotowymi kontraktami - just saying ;)

I na koniec:
"Emil Grindejl"

Kowal 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-07-06, 20:33   

Emil Grindejl to pół biedy, bo zagraniczny. Ale Paweł Zmarzlik to już całkiem dobry hit:)

kręcina 
zdzichu

Wysłany: 2013-07-06, 21:06   

kolego popraw mnie jeśli się mylę, ale chyba po to jest spiker (tym bardziej anglojęzyczny!!) żeby właśnie nazwiska zagranicznych żużlowców wymówić jak najbardziej poprawnie.

W turnieju jechało 19 chłopaków, w tym większość o swojsko brzmiących nazwiskach. Na prawdę, przy odrobinie dobrej woli można to dosłownie wykuć na pamięć. tymczasem p. "spiker" walnęła się (na kilka różnych komicznych sposobów) przy niemal każdym.

Poza tym, jak pisałem przeżyłbym stricte żużlową niewiedzę. Ale na boga dlaczego do wypowiedzenia tych kilku banalnych kwestii po angielsku nie wzięto kogoś ogarniającego choćby PODSTAWY tego języka.

filip 
FC & strona

Wysłany: 2013-07-06, 21:33   

Mnie najbardziej razila w ucho wspomninana "jukraina" zamast "jukrejn". Czy to prawda że ta Pani jest nauczycielka angielskiego?

brunette 

Wysłany: 2013-07-06, 23:20   

Oprócz Paweł Zmarzlik było także Karol Zmarzlik.

dodatkowo: race is broken, incorrect start, BLAU helmet i inne...
Nie wspominając już o słynnym Jukraina.

Swoją drogą ta Pani jest dyrektorką w szkole oraz nauczycielką angielskiego z tego co wiem:)
Nie chciałabym podważać jej kompetencji i nie muszę tego robić ponieważ sama daje popis braku umiejętności.
Powstaje jednak pytanie - czy ta Pani wie cokolwiek o żużlu? Pomylenie zagranicznych nazwisk można wybaczyć ale 2 pomyłki w imieniu POLSKIEGO zawodnika, do tego mistrza Europy juniorów i uczestnika cyklu Grand Prix.... daremne.

zgodzę się także ze słowami, które padły wyżej - tłumaczenie takich zawodów opiera się na podstawach i wykutych zwrotach. Nikt nie wymaga od tego Pani terminologii chemicznej w języku angielskim... ale "race is broken" i "jukraina" no proszę... Wcześniej także spotkaliśmy się z "czechoslovakia" zamiast czech republic.

kręcina 
zdzichu

Wysłany: 2013-07-07, 11:09   

brunette napisał/a:
Swoją drogą ta Pani jest dyrektorką w szkole oraz nauczycielką angielskiego z tego co wiem:)

???? wcześniej byłem zdziwiony. Teraz jestem załamany. Chcecie powiedzieć, że gdzieś dzieciaki otrzymują TAKĄ edukację? Cóż gratuluje tej pani siły przebicia bo z takim warsztatem zostać nauczycielem i anglojęzycznym spikerem pewnie nie było łatwo i wymagało to wiele "pracy" ;)

król_julian 

Wysłany: 2013-07-07, 19:57   

Jak dla mnie hitem było "ii si oł" czyli ECO. Pani nauczyciel angielskiego powinna chyba wiedzieć, że nazw firm się nie tłumaczy.

Odpowiedz do tematu