FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sport a miasto Opole
Autor Wiadomość
filip 
FC & stronaWiek: 31
Posty: 1339
Skąd: Opole / Kraków
Wysłany: 2009-01-06, 23:46   Sport a miasto Opole

Cytat:
Zdjęcia 13 opolskich radnych zawisły na nieoficjalnej stronie kibiców. Mają być też wywieszane podczas meczów. Za karę za głosowanie nie po myśli klubu

Spełniły się tym samym groźby radnego PiS Arkadiusza Szymańskiego z sesji, podczas której upadł projekt PiS o stypendiach sportowych. Mieli je otrzymywać wszyscy opolscy sportowcy grający w pierwszych drużynach swojego klubu, najwięcej z Odry. Gdy przedstawiciele ratusza tłumaczyli, że byłoby to zbyt kosztowne, Szymański, przewodniczący klubu PiS, zapowiedział, że kibice dowiedzą się o każdym radnym, który zagłosuje przeciwko projektowi.

Dziś ich zdjęcia można oglądać na stronie internetowej kibiców: www.oleska51.com.

- Radny próbował nas terroryzować, jest to nagrane na taśmie - uważa jednak Dariusz Smagała, przewodniczący rady miasta. - Nie wiem, czy mamy się teraz bać kibiców? Nie wykluczam, że będę rozmawiał z odpowiednimi służbami o ewentualnej ochronie dla radnych. Takie działania są po prostu chore i poniżające - dodaje.

Szymański odżegnuje się od złych intencji. - Na sesji powiedziałem tylko to, o co poprosili mnie kibice. Choć nie odżegnuję się od pomysłu przekazania im nazwisk radnych. Zresztą wyniki głosowań nie są żadną tajemnicą. A kibice mają prawo wiedzieć, jak radni wspierają sport - odpowiada.

- Nie spodziewałem się, że PiS zniży się do takiego poziomu. Radny Szymański po prostu nas szantażuje - komentuje Roman Ciasnocha, przewodniczący klubu PO.

Żeby wszyscy wiedzieli

Kibice mówią, że zdjęcia radnych pojawią się także na stadionie podczas meczów Odry. Będą też na głos wyczytywane ich nazwiska. - Ale nie chodzi nam o zastraszanie radnych. Bać się muszą tylko konsekwencji politycznych. Bo każdy w kampanii wyborczej zakładał szalik Odry i obiecywał pomoc. Gdy zostali radnymi, zapomnieli o klubie. Chcemy teraz wszystkim przypominać, jak radni postąpili. Tak by przy następnych wyborach ludzie wiedzieli, na kogo głosować - mówi Marek Złoto, kibic Odry.

Jest przedsiębiorcą i, jak twierdzi, należy do grona ludzi, którzy chcą wyciągnąć Odrę z finansowego dołka. - Miasto jednak nic w tym kierunku nie robi - uważa.

Zdaniem szefa klubu radnych PO wieszanie zdjęć radnych jako przeciwników Odry jest nieuczciwe. - Bo to przecież my głosowaliśmy za budżetem miasta, który zakłada kilka milionów złotych na wsparcie opolskiego sportu, także Odry Opole. Planowany jest w nim również remont stadionu. Jak można mówić, że jesteśmy przeciwnikami Odry? - pyta. I dodaje, że radni PiS głosowali przeciwko budżetowi, więc to oni byli także przeciwko pieniądzom dla Odry.

Takie argumenty do kibiców Odry nie trafiają. - Wiele razy zapraszaliśmy radnych na zebrania, by porozmawiać o przyszłości klubu. Prawie nikt nie przychodził. Dlaczego więc, skoro uznawali, że pomysł stypendiów jest zły, nie postanowili o tym z nami podyskutować albo przedstawić inne sposoby pomocy Odrze. Wcale nie chcemy, by miasto dawało nam ryby, chcemy, by dało wędkę. Ale ta grupa radnych wcale nie jest tym zainteresowana - uważa Złoto.

- Na pewno wieszanie naszych zdjęć na meczach to nie droga do ratowania Odry Opole - odpiera Smagała. - Bardzo chętnie porozmawiam z osobami, które postanowiły to zrobić. W każdej chwili zapraszam do mojego gabinetu - zachęca przewodniczący rady miasta.
Ostatnio zmieniony przez emvoo 2009-06-12, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
emvoo 
RedakcjaWiek: 30
Posty: 2875
Skąd: Z Lasu?!
Wysłany: 2009-01-07, 00:01   

Skoro obiecali, powinni slowa dotrzymać.

Natomiast ja uważam że w naszym przypadku powinnismy sie trzymac aktualnego podejscia czyli kontaktów partnerskich - dają bierzemy, nie dają pokazujemy że warto dać.
 
 
 
filip 
FC & stronaWiek: 31
Posty: 1339
Skąd: Opole / Kraków
Wysłany: 2009-01-07, 00:23   

Na ten moment stosunki z miastem powinny byc jak najlpesze bo jest to jedno z najważniejszych żródeł finansowania Kolejarza. Tyle że jesli nas oleją, podobnie jak Odre to może z tym być różnie. Znając mentalność polskich polityków to bedą robić wszystko żeby nie spełnć dawanych przed wyborami obietnic. W koncu nie oszukumy się- oni te pieniadze (zreszta nasze wiec łaski nam nie robią) rozdzielaja bo im zalezy na glosach wyborcowa a Kolejarza jako takiego maja gdzies gleboko... Może i faktycznie trzeba "pokazać miastu że warto" inwestować w żużel w Opolu, tyle że jeśli oni o nas zapomną to tak jak słusznie napisali kibice Odry: "pamiętajmy o tym przy urnach" Bo jak sobie przypomną o nas na 2 miesiące przed wyborami to bedzie juz za pozno.
 
 
 
emvoo 
RedakcjaWiek: 30
Posty: 2875
Skąd: Z Lasu?!
Wysłany: 2009-01-10, 21:40   

Jak było widać na Gali Lodowej - Nie badminton i nie Short-track jak niektórzy starają się nam wmówić tylko żużel! Żużel popularnością bije na głowę "konkurencje".

Pełen Toropol, ludzie stojący w wejściach... ciekawe ilu kibiców przychodzi na short-track?
 
 
 
filip 
FC & stronaWiek: 31
Posty: 1339
Skąd: Opole / Kraków
Wysłany: 2009-01-12, 15:50   

Może nie dotyczy to miasta a Urzędu Marszałkowksiego ale:
Wypowiedź marszałka Sebesty z wywiadu w dzisiejszym NTO
Cytat:
Zapewniam, że podczas spotkań z prezesami dżych firm namawiam ich do wspierania sportu opolskiego. Mam rozpoznanie wśród ludzi biznesu i skutek rozmów na temat zachęcania do wsparcia sportu jest coraz lepszy. Jest kilka zakłądów które w tym roku zechcą w większym zakresie zaangażować się w sport. W tym tygodniu jestem umówiony z szefami dużej i znanej w naszym regionie firmy i o tym też będzimy rozmawiać.
 
 
 
emvoo 
RedakcjaWiek: 30
Posty: 2875
Skąd: Z Lasu?!
Wysłany: 2009-01-12, 17:06   

Tylko co z tego wyniknie dla Kolejarza? coś czuje ze znowu nic bo kase nawet jeśli jakąś ktoś dostanie to będzie to Odra.
 
 
 
filip 
FC & stronaWiek: 31
Posty: 1339
Skąd: Opole / Kraków
Wysłany: 2009-01-13, 08:13   

Mamy wstępnie 170 tysięcy. Odra dostała 280 tysięcy i troche szkoda że Rada Sportu na zaokragliła tych stawek tak żeby Kolejarz dostał 200 a Odra 250 tysiecy.

Troche za dużo dostałteż Orlik bo poziom prezentuja podobny do Kolejarza a na Toropol przychodzi regularnie kilka razy mniej niz na Gale Lodowe także 140 tysiecy to troche za duzo.

Z drugiej strony moglo byc duzo gorzej
 
 
 
emvoo 
RedakcjaWiek: 30
Posty: 2875
Skąd: Z Lasu?!
Wysłany: 2009-01-13, 11:08   

filip napisał/a:
Mamy wstępnie 170 tysięcy.


W tamtym roku było więcej a obiecano nam kase na tym samym poziomie.
 
 
 
borys


Posty: 165
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-01-13, 12:05   

Ale galę nie organizował kolejarz
 
 
emvoo 
RedakcjaWiek: 30
Posty: 2875
Skąd: Z Lasu?!
Wysłany: 2009-01-13, 12:33   

borys napisał/a:
Ale galę nie organizował kolejarz


To przecież wszyscy wiemy, a jaki to ma związek z tematem?
 
 
 
filip 
FC & stronaWiek: 31
Posty: 1339
Skąd: Opole / Kraków
Wysłany: 2009-01-13, 14:28   

Cytat:
PiS uważa, że 2 mln zł przeznaczone przez miasto na sport to za mało. Arkadiusz Szymański uważa, że stosunkowo małą kwotą wspieranych jest zbyt dużo klubów.

W ubiegły piątek (9 stycznia) przewodniczący rady miasta Opola Dariusz Smagała i szef klubu PO Roman Ciasnocha zwołali konferencję, na której starali się wykazać, że wspierają sport w mieście. Na kontratak opozycyjnych radnych PiS nie trzeba było długo czekać.

Wsparcie sportu i klubów jest na żenująco niskom poziomie - ocenia radny Arkadiusz Szymański.
- Suma około dwóch milionów jest biorąc pod uwagę budżet miasta, bardzo niska. W efekcie Odra jest na krawędzi upadku, w innych klubach też jest niewiele lepiej.

Poziom sportowy przez nie reprezentowany jest w większości bardzo słaby. Jest to też wynik tego, że władze nie tylko przeznaczają mało pieniędzy, ale też nie wspierają klubów w poszukiwaniu sponsorów. O tym, że tak można świadczą przykłady z wielu miast nie tylko w Polsce, ale również w naszym regionie.

Mające dużo niższe budżety Kędzierzyn-Koźle czy Kluczbork przeznaczają na swoje sztandarowe kluby większe pieniądze niż jest to w przypadku Opola.
reklama

Radny stwierdził też,
- twierdzi Szymański. - Trzeba zdecydować się i w końcu wybrać, kluby które będą priorytetowe dla miasta i je wspierać. Nieco ponad milion złotych przeznaczanych na kluby, nie sprawia, że ich sytuacja staje się zdecydowanie lepsza.


Trudno się z nimi nie zgodzic. Gdyby np podzielic dwa milinoy na 3 kluby poziom sportu w Opolu znaczaco by sie podniosl. Wiadomo jednak że PIS ma w urżedzie miasta mniejszosc to też trudno sie spodziewać takiego rozwiazania. Powiedzmy sobie tez szczerze ze radni nie beda chcieli sie narazic kibicom ktoregokolwiek z klubów z ktorego dotowania trzebaby wtedy zrezygnowac i najprawdopodobniej w urzedzie miasta przejdzie pierwotny podział.
 
 
 
borys


Posty: 165
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-01-13, 17:00   

Kluby powinne być dotowane przez samorządy proporcionalnie do uzyskiwanych wyników sportowych a nie wg tego jak głośno skomla ten czy inny działacz
 
 
romek


Posty: 108
Wysłany: 2009-01-13, 18:38   

borys napisał/a:
Kluby powinne być dotowane przez samorządy proporcionalnie do uzyskiwanych wyników sportowych a nie wg tego jak głośno skomla ten czy inny działacz


To wtedy nic byś my nie dostali. Jaki wynik osiągnęliśmy. Przedostatnie miejsce w II lidze
 
 
kkrawczykPosty: 52
Wysłany: 2009-01-13, 20:20   

borys napisał/a:
Kluby powinne być dotowane przez samorządy proporcionalnie do uzyskiwanych wyników sportowych a nie wg tego jak głośno skomla ten czy inny działacz


No to mamy typowe bledne kolo - bez dotacji nie ma wyników a na pewno nie w takich sportach jak żużel czy piłka, bo nie wątpie w to że są dyscypliny w których może by tak jak piszesz borys.

Popatrzmy na Poznań - na start (bez ŻADNEGO wyniku sportowego) dostali ponad milion złotych dotacji, nie się więc co dziwi że awansowali w swoim pierwszym sezonie.

Już nie pierwszy raz poruszany jest temat dotacji dla 2-3 klubów zamiast wszystkich. I to jest wg. mnie jedyna szansa na to by uratować Odrę czy "rozpędzić" postęp w Kolejarzu.

Obiecano nam 70 tys. więcej, kasy nie ma, jest lipa. Szukajmy sponsorow bo inaczej będzie jeszcze gorzej.
 
 
filip 
FC & stronaWiek: 31
Posty: 1339
Skąd: Opole / Kraków
Wysłany: 2009-01-13, 21:42   

Niestety, ale prezes w TVP Opole potwierdził że w związku ze zmniejszeniem dotacji w porównaiu do zeszłego roku o 70 tys zlotych lidera w druzynie nie bedzie i budowa skladu na przyszly rok została zakonczona.

Albo zdarzy sie wiec cud i w urzedzie zmniejsza liczbe dotowanych klubow (wlasnie dlatego ze do chetnych na dotacje dolaczyl AZS Politechnika w tym nasze slynne łyżwiarki dotacja dla Kolejarza zmniesjzyla sie o 70 tys zlotych) albo tak jak pisze kkrawczyk musimy sami znalezc jakichs sponsorow.

Swoja droga to że w miescie wojewodzkim do podzialu na kilkanascie sekcji jest 1 milion zlotych jest swoista kompromitacja wlodarzy miasta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template xabbBlue v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14