FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1/2 Mistrzostw Europy Par w Opolu - 21 Sierpnia!
Autor Wiadomość
filip 
FC & strona

Wysłany: 2010-08-07, 13:06   

Zgoda, ale właśnie przygotowaniem promocji tej imprezy powinien zająć się specjalista z zakresu marketingu, a tego w klubie brakuje.

Dodam że promocja mistrzostw Europy można potraktować by jako swoistą inwestycję, gdyż jak wiadomo speedway uzależnia i można oczekiwać że część z tych, którzy przyszłiby po raz pierwszy na żużel dlatego że to mistrzostwa Europy mogłaby połknąc bakcyla a wtedy średnia frekwencja na stadionie w przyszłym roku niebo by wzrosła

Eli89 

Wysłany: 2010-08-07, 16:34   

andrzejlandrzej napisał/a:
Może i po części i samo hasło "Mistrzostwa Europy" robi swoje ale żużel to nie piłka nożna ,siatkówka tu ludzie przychodzą oglądać pojedynki zawodników i nazwisko W Kolejarzyu brakuje dobrego marketingowca, Urzędowi Miasta też powinno zależeć na promocji Opola i wyłożenie na ten cel odpowiednich funduszy, kibice sami nierozreklamuja tak tej imprezy zeby przyszło conajmniej 5000 ludzi.

Piszesz że żużel to nie piłka nożna czy siatkówka ale Mistrz pozostaje Mistrzem obojętnie jaka to dyscyplina sportu i jak najbardziej masz rację co do marketingu i reklamy żużla. Jako przykład miastu Opole może posłużyć trochę mniejsze miasto Zawadzkie w powiecie Strzeleckim, gdzie na stadionie miejskim przy wjeździe do miasta umieszczono bilbord reklamowy z wizerunkiem Sławka Szmala z dumnym napisem "tutaj się urodziłem"

http://www.radio.opole.pl...35&zd=11901.jpg

Tym samym Zawadzkie promuje się jako miasto piłki ręcznej i takiej reklamy żużla właśnie w Opolu brakuje zważywszy na to iż Opole też ma swojego MISTRZA ŚWIATA. Sorki że troszkę zboczyłam z tematu dyscypliny sportowej, ale podałam to tylko jako przykład.

andrzejlandrzej 

Wysłany: 2010-08-07, 16:51   

Nie miałem na myśli tego iż Mistrz Europu na żużlu jest gorszy niż w piłce nożnaj czy innej grze drużynowej i imprezy takie są rozgrywane co dwa czy cztery lata. Żużel jest sportem indywidualnym i tu bardzie przychodzi się na pojedynki indywidualne co jest dużo ciekawsze niż mecz piłki nożnej jest te 15 czy 20 biegów i w każdym coś się dzieje. Popularność Mistrzostw Europy w piłce nożnej ,siatkówce czy piłce ręczej jest o wiele wyższa niż ME na żużlu i tu się nie czarujmy.

Odnośnie promocji sportu w Opolu jest bardzo słaba w perspektywie braku jakiegokolwiek sportu zawodowego na odpowiednim poziomie. Kolejarz jest jedyną drużyną która jest najwyżej nielicząc sportów mało popularnych.

Eli89 

Wysłany: 2010-08-07, 17:36   

andrzejlandrzej napisał/a:
Żużel jest sportem indywidualnym i tu bardzie przychodzi się na pojedynki indywidualne co jest dużo ciekawsze niż mecz piłki nożnej jest te 15 czy 20 biegów i w każdym coś się dzieje.

Popieram Cię w 100% Ale może nie tyle co ciężko by było ludzi przekonać do tego sportu, bo dobra reklama by pomogła, to powiem Ci że w naszym regionie jest dużo ludzi którzy nawet nie wiedzą co to żużel i że w Opolu jest stadion żużlowy. Dobrze to w swoim poście ujął Filip żeby to potraktować jako "swoistą inwestycję" sama w tamtym roku namówiłam paru znajomych z pracy na wyjazd na żużel do Opola bo wiadomo w grupie znajomych zawsze fajniej i weselej - byli pierwszy raz i jeżdżą do tej pory. Ale przyznam że ich wyobrażenie o żużlu było takie "co my tam będziemy robić jak oni tylko w kółko jeżdżą?" Dlatego powtarzam REKLAMA REKLAMA i jeszcze raz REKLAMA bo jest to sport który na prawdę WCIĄGA.

marq

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-07, 19:33   

filip napisał/a:
Zgoda, ale właśnie przygotowaniem promocji tej imprezy powinien zająć się specjalista z zakresu marketingu, a tego w klubie brakuje.

jest blisko klubu specjalista od marketingu sportowego. może mógłby swoim studentom dać przykład, np. podpowiadając zarządowi, jak rozreklamować imprezę TYPU Mistrzostwa Europy. książka i gadżety wypaliły.
swoją drogą, promocja dużo kosztuje, a w Opolu są długi, więc w pewnym sensie koło się zamyka.

Jasiek

Wysłany: 2010-08-07, 20:47   

Eli89 napisała:
Tym samym Zawadzkie promuje się jako miasto piłki ręcznej i takiej reklamy żużla właśnie w Opolu brakuje zważywszy na to iż Opole też ma swojego MISTRZA ŚWIATA. Sorki że troszkę zboczyłam z tematu dyscypliny sportowej, ale podałam to tylko jako przykład.

Moim zdaniem podstawowa różnica między Szmalem, a Szczakielem jest taka, że tego pierwszego każdy małolat może co jakiś czas zobaczyć w akcji. Może spoconego, zmęczonego, ale zwycięskiego. To zachęca do pójścia w jego ślady.
Ze Szczakielem jest inaczej - ile razy można oglądać te same zdjęcia sprzed 40 lat ? Jestem pełen szacunku dla jego dokonań, ale żadna młódź z nim się nie utożsami. Jeśli już to z Gollobem, Hampelem, itd. Oni są teraz na topie, ale… nie są z Opola. Osobiście żal mi Schmidta i Sekuli. Nie byli mistrzami, ale są jeszcze młodzi i na lepsze wyniki była NADZIEJA. Do nich każdy mógł podejść, pogadać, klepnąć po plecach, byli swoi. A teraz. Jaką drużyną będzie Kolejarz dysponował w październiku gdy wygasną kontrakty – żadną. Juniorów – 0, seniorów – 0. Obcokrajowcy podobnie. I tak co roku.
Ale ponieważ wątek dotyczy półfinału Mistrzostw Europy Par przypominam, że nasz mistrz był też MISTRZEM ŚWIATA PAR. Może o tym przypomnieć opolanom i tym ściągnąć ich na stadion. Na ten temat już w NTO powinny lecieć artykuły.

Stysiok 

Wysłany: 2010-08-07, 21:42   

Uwierz drogi kolego, że zdecydowaną większość Klubu Kibica tworzy młodzież, która inspiruje się J. Szczakielem, wierzymy, że po raz kolejny raz będziemy na szczycie, jak to było za czasów Pana Jerzego. Więc nie jest tak do końca jak mówisz.

Eli89 

Wysłany: 2010-08-07, 23:20   

Jasiek napisał/a:
Eli89 napisała:

Moim zdaniem podstawowa różnica między Szmalem, a Szczakielem jest taka, że tego pierwszego każdy małolat może co jakiś czas zobaczyć w akcji. Może spoconego, zmęczonego, ale zwycięskiego. To zachęca do pójścia w jego ślady.
Ze Szczakielem jest inaczej - ile razy można oglądać te same zdjęcia sprzed 40 lat?

Ale ponieważ wątek dotyczy półfinału Mistrzostw Europy Par przypominam, że nasz mistrz był też MISTRZEM ŚWIATA PAR. Może o tym przypomnieć opolanom i tym ściągnąć ich na stadion. Na ten temat już w NTO powinny lecieć artykuły.

W pierwszej części postu stawiasz głównie na osobowość, a mnie chodzi ogólnie o dyscyplinę sportową, a Zawadzkie podałam tylko jako przykład, bo w tym mieście piłka ręczna jest bardzo popularna i to od dawna. Mistrz Świata pozostaje Mistrzem obojętnie czy jest on z tego roku czy z przed jak to ująłeś 40 lat. Zdjęcie ze Szczakielem na podium na pewno swoją wartość ma i dobrze by było w Opolu ujrzeć taki bilbord reklamowy ze Szczakielem na podium, jak ze Sławkiem Szmalem w Zawadzkiem (a zaznaczam że w Zawadzkiem nie jest to ogromy bilbord, ale skromy aczkolwiek rzucający się w oczy) Co do drugiej części postu masz 150% racji.

georges 

Wysłany: 2010-08-07, 23:29   

wie ktos o ktorej zaczyna sie ta imprezka :-) :-) :-)

filip 
FC & strona

Wysłany: 2010-08-08, 10:47   

marq napisał/a:

jest blisko klubu specjalista od marketingu sportowego. może mógłby swoim studentom dać przykład, np. podpowiadając zarządowi, jak rozreklamować imprezę TYPU Mistrzostwa

Mysłałem raczej o kimś kto byłby w klubie zatrudniony, miał określone kompetencje i opracowałby kompleksową strategię promocji, a nie podpowiadał w sposób dorywczy. Mistrzostwa Europy to przy możliwościach promocji klubu tylko wierzchołek góry lodowej.

Z drugiej strony rzeczywiście, żeby móc inwestować trzeba mieć z czego.

emvoo 
Redakcja

Wysłany: 2010-08-12, 10:43   

georges napisał/a:
wie ktos o ktorej zaczyna sie ta imprezka

Start o 16.30. Rano oficjalny trening.

emvoo 
Redakcja

Wysłany: 2010-08-14, 10:06   

Jeśli ktoś ma ochotę pomóc w rozreklamowaniu Mistrzostw Europy to zapraszam dziś podczas treningu o 16 na sektor FC po szczegółowe informacje.

Kowal 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-17, 12:52   

Ahh.Cóż za rewelacyjna obsada tej niesamowicie promowanej tu imprezy...

Polska
1. Patryk Dudek
2. Przemysław Pawlicki
15. Maciej Janowski

Finlandia
3. Jari Makinen
4. Pasi Pulliainen

Chorwacja
5. Dino Kovacic
6. Jasmin Ilijas
17. Jurica Pavlic

Słowenia
7. Aleksander Conda
8. Aljosa Remih
18. Ales Kraljic

Polska II
9. Adam Czechowicz
10. Michał Mitko
19. Łukasz Piecha

Czechy
11. Ales Dryml
12. Matej Kus
20. Jan Jaros

Włochy
13. Mattia Carpanese
14. Mattia Cavicchioli

Początek zawodów - godz. 16:30.
Sędzia: Istvan Darago (Węgry).

Poprawilem godzine, bo turniej rozpoczyna się o 16.30 /emv
Ostatnio zmieniony przez emvoo 2010-08-17, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  

Eli89 

Wysłany: 2010-08-17, 21:50   

O której godzinie w sobotę będą otwarte kasy przed stadionem? Bardzo proszę o odpowiedź.

sebulba 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-18, 08:31   

chciałbym kupic od kogos program z tej imprezy , niestety nie moge w sobote sie pojawic na stadionie , ale chcialbym miec w swojej kolekcji program z tych zawodow. Kupie program nie wypelniony. Jak ktos bedzie tak uprzejmy i kupi mi program to prosze wyslac mi PW na forum. Oczywiscie przy odbiorze oddam pieniazki za program. Prosze o info.

Odpowiedz do tematu