VII kol. 29.VI.2014
Kolejarz
OPOLE
33-57

Pila
Kraków
| FORUM |
VIII kol.3.VIII.2014
Pila
Rawicz
Ostrów
OPOLE
| FORUM |
top
Oświadczenie KS Kolejarz Opole 26.09.2016, 19:42
W ciągu kilku ostatnich dni w mediach pojawiło się sporo informacji na temat działalności stowarzyszenia pod nazwą Klub Sportowy Kolejarz Opole. Niestety, nie zawsze były to informacje, z których treścią nasze Stowarzyszenie może się w pełni zgodzić. W związku z powyższym zdecydowaliśmy się na wydanie poniższego oświadczenia, by uniknąć wszelkich niedopowiedzeń i nieścisłości związanych z działalnością KS Kolejarz Opole.

Stowarzyszenie Klub Sportowy Kolejarz Opole zostało powołane do życia w 2015 roku, przez kibiców Kolejarza Opole. Celem stowarzyszenia od początku jest przede wszystkim zachowanie tożsamości i tradycji najstarszego klubu sportowego w Opolu. W trakcie ostatnich kilkunastu lat, czarny sport w Opolu przeżywał wiele wzlotów i upadków. Niestety, często zapominano w tym okresie o wartościach jakie niegdyś były znakiem rozpoznawczym naszego klubu. Zachowanie, kultywowanie i przekazanie tych wartości przyszłym pokoleniom kibiców było naszą najważniejszą motywacją podczas zawiązywania stowarzyszenia.

Nie jest prawdą, że w Opolu nie ma podmiotów czy osób gotowych wziąć odpowiedzialność za przyszłość sportu żużlowego w naszym mieście. Gotowość do realizacji takiego zadania wyraziliśmy jeszcze w 2015 roku w opolskim ratuszu. Jednocześnie przedstawiliśmy kompletną „Strategię Rozwoju KS Kolejarz Opole” na lata 2015 - 2025. Wówczas poinformowano nas, że misję tą powierzono już stowarzyszeniu Hawi Racing Team i to z tym stowarzyszeniem możemy rozmawiać na temat wkładu KS Kolejarz Opole w misję odbudowy opolskiego żużla.

Następstwem spotkania w ratuszu były rozmowy z Zarządem Stowarzyszenia Hawi Racing Team. Podczas pierwszego spotkania obie strony wyraziły chęć podjęcia wspólnych inicjatyw, z zastrzeżeniem, że warunki tej współpracy muszą odpowiadać obu ze stron. Jednocześnie przedstawiono nam „Strategię” klubu Hawi Racing Team, jednak był to dokument, który skupiał się raczej na przekształceniu stadionu żużlowego przy ulicy Wschodniej w obiekt do uprawiania innych sportów motorowych, niż konkretny pomysł dotyczący przyszłości sportu żużlowego w Opolu. W dalszych, mniej formalnych, kontaktach przedstawiono nam rolę KS Kolejarz Opole jako ciała odpowiedzialnego głównie za promocję klubu Hawi Racing Team, bez realnego wpływu na decyzje dotyczące przyszłości tej dyscypliny. Oczywistym dla nas był fakt, że nie jest to rola jaką chcielibyśmy pełnić.

Mimo fiaska tych rozmów, jako kibice, trzymamy kciuki za przyszłość opolskiego speedwaya pod kierownictwem Andrzeja Hawryluka i Piotra Kumca. Liczymy również na zapowiadaną integrację żużlowego środowiska, choć ton niektórych wypowiedzi wskazuje raczej na dalsze pogłębianie podziałów. Jednocześnie kontynuujemy pracę nad innymi projektami związanymi z opolskim żużlem, których efekty już wkrótce będziemy mogli zaprezentować fanom Kolejarza. Czekamy również na kontakt, ze strony Grzegorza Sawickiego, który jak dowiedzieliśmy się z mediów został wskazany do kontynuowania misji odbudowy naszej ukochanej dyscypliny. Pragniemy jednocześnie po raz kolejny wyraźnie zaznaczyć, że z radością i pełnym zaangażowaniem weźmiemy udział w takim projekcie, jeśli tylko Stowarzyszenie Klub Sportowy Kolejarz Opole przy jego realizacji będzie pełnoprawnym partnerem dla innych zaangażowanych podmiotów.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd KS Kolejarz OpoleAutor: Redakcja

        Lubiďż˝ to!

[Strona G��wna]


Serwis nie ponosi odpowiedzialno�ci za tre�� komentarzy!
Kopiowanie jakichkolwiek materia��w ze strony KolejarzOpole.pl, bez podawania �r�d�a - zabronione!

Kolejarz Opole na n-k Kolejarz Opole na Twitter Kolejarz Opole na GG Kolejarz Opole na facebook
gsmgsm


Do spotkania:

pozostalo:odliczanieodliczanie


DRUŻYNA M Pkt +/-
1. Łódź 12 26 +167
2. Daugavpils 13 20 +92
3. Rzeszów 12 18 +35
4. Piła 13 17 +97
5. Częstochowa 11 15 +74
6. Gdańsk 13 13 +47
7. Kraków 13 12 -54
8. Krosno 13 9 -94
9. Bydgoszcz 13 7 -130
10. Opole 7 4 -81
11. Rawicz 6 0 -155


Zaktualizowano: 11.07.2016

terminarz Terminarz i Wyniki Nice PLŻ
terminarz Terminarz Hawi Racing


tabela

sondasonda

Kto zostanie IMŚ w sezonie 2016?

 Tai Woffinden
 Greg Hancock
 Nicki Pedersen
 Niels K. Iversen
 Bartosz Zmarzlik
 Maciej Janowski
 Jarosław Hampel
 Piotr Pawlicki
 Peter Kildemand
 Inny zawodnik


Zobacz wyniki

sonda

newsletternewsletter

Legendy Kolejarza:

terminarz Jerzy Szczakiel
terminarz Wojciech Załuski
terminarz Leonard Raba
terminarz Zygfryd Friedek
terminarz Alfred Siekierka
terminarz Sean Wilson
terminarz Stanisław Skowron
terminarz Marek Mróz
terminarz Karol Lis
terminarz Gerard Stach
terminarz Franciszek Stach
terminarz Stanisław Pogorzelski
terminarz Roland Wieczorek
terminarz Zoltan Hajdu


sklep kibicasklep kibica

Balans, Balans, Balans... czyli relacja z meczu z KSM Krosno w którym były reprezentant Polski przypomniał dlaczego jest uważany za jednego z najefektowniej jeżdżących żużlowców świata...


forumforum

Jakie znacie skuteczn...
Gdzie tanio kupić tel...
Wasze ulubione teksty...
Programy na sprzedaż
KOLEJARZ 2017
Zabawa ;D
HUMOR
Koszulki Kolejarza - ...

forum

kadra kolejarzakadra kolejarza

Marcin Sekula
Marcin Sekula


kadra kolejarza

galeriagaleria

galeria
X Gala Żużla na lodzie

galeria

statystykistatystyki


Szymon
WOŹNIAK


2,357
MONBERG
M. REMPAŁA
ŁOPACZEWSKI
1,947
1,807
1,750
statystyki

statystyki

reklamareklama
sportowe fakty Reklama Kolejarz Opolereklama
Copyright 2008-2016 KolejarzOpole.pl. All rights reserved. Forum | Redakcja | Reklama |